UPDATE verze 4.0! Pro svůj lokální virtuální vývojový server jsem potřeboval utilitu, kterou bych mohl jednoduše ovládat jeho běh, sledovat stav a přistupovat rychle ke konzoli. Postupem času jsem potřeboval mít možnost pouštět více serverů najednou a jednodušše na nich spouštět vzdáleně příkazy.
Pokračování textu Devel79 Tray
Archiv rubriky: Programy
RemoveBOM – hromandé ostranění BOM hlaviček
BOM (Byte Order Mark) je Unicode znak sloužící k definování pořadí bytů v textovém souboru (proudu). UTF-8 reprezentuje BOM sekvencí bytů 0xEF, 0xBB, 0xBF. Textové editory nebo webové prohlížeče interpretující text jako ISO-8859-1 nebo CP1252 zobrazují BOM jako “ “. Standard Unicode povoloje, ale nevyžaduje BOM pro soubory v kódování UTF-8. Pořadí bytů nemá v kódování UTF-8 žádný význam a BOM slouží pouze pro identifikaci kódování UTF-8. Některé editory nebo interpreti kódu mají s BOM problém a interpretují ho jako znak. Například v PHP to způsobuje problém s nemožností odeslání hlaviček, jelikož už byl odeslám znak BOM. Z toho důvodu doporučuji znak BOM nepoužívat a protože ho některé editory používá defaultně a toho chování se nedá vypnout (např. Microsoft Notepad nebo Microsoft Visual C++) naprogramoval jsem malou utilitku, která BOM ze souborů hromadně odstraní.
Pokračování textu RemoveBOM – hromandé ostranění BOM hlaviček
Jak na vlastní linuxový vývojový server pod Windows
Tento tutoriál je již neaktuální! Doporučuji rovnou přeskočit na jeho aktualizovanou podobu.
Programujete v PHP? Využíváte při tom databáze MySQL nebo PostgreSQL? A vyvíjíte přitom ve Windows? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, pak jste možná i vy narazili na problém, který jsem před časem sám řešil. Jsem Windowsář (né, to není ten problém :-)), nestydím se za to a dokonce jsem na to i hrdý. Nejsem zvyklý používat vzdálené vývojové servery, kde bych bastlil své aplikace, ale mám rád všechno hezky u sebe. Často vyvíjím na různých místech a (kvalitní) připojení k internetu není vždy dostupné. Apache, MySQL i PostreSQL mají sice své verze pro Windows, ale hlavně co se databází týče, se mi pořád nezdají jako ideální volba. Také jsem zvyklý programovat na notebooku, který často používám i k jiným věcem a pak není třeba, aby mi na pozadí běžely další služby, které nevyužívám, a zabírají pouze paměť. V neposlední řadě jsem se pořád chtěl zdokonalit v administraci linuxu, protože jako webový vývojář se linuxu stejně nevyhnu. A tak jsem dostal nápad, udělat si s pomocí VirtualBoxu vlastní lokální virtuální vývojový server v linuxu. (Jak jsem poznal ve firmě, kam jsem chvilku po mém osvícení nastoupil, nebyla to myšlenka originální. Ale jeden nový kolega mi dokonce tvrdil, že mu PostgreSQL běhá v linuxovém virtuálu rychleji než na Windows, což mě potěšilo, ale berte to prosím bez záruky.)
Pokračování textu Jak na vlastní linuxový vývojový server pod Windows
UpdateHosts – úprava hosts souboru z příkazové řádky
Pokud často upravujete soubor hosts ve Windows, mohla by se vám hodit utilita, která vám dovolí jeho editaci přímo z příkazové žádky.
Pokračování textu UpdateHosts – úprava hosts souboru z příkazové řádky
Anglicko – český mobilní offline slovník (J2ME)
Pokud hledáte pro svůj mobilní telefon podporující Javu (J2ME) anglicko – český slovník, který nezatíží vaše datové přenosy můžete zkusit aplikaci Dictionary79 – Mobile.
Pokračování textu Anglicko – český mobilní offline slovník (J2ME)
Probouzejte počítač z mobilu (J2ME)
Pokud využíváte technologii Wake on LAN mohlo by se vám hodit mít možnost někdy probudit svůj počítač z mobilu, který podporuje Javu (J2ME). Pro tento účel můžete využít program WakeOnLan – Mobile.
FileShare – jednoduché multiplatformní sdílení souborů
Jako školní projekt jsem napsal v Javě jednoduchou aplikaci pro sdílení souborů po síti. Sdílení souborů probíhá přímo mezi uživateli a aplikace se nepřipojuje přes žádný server.
Pokračování textu FileShare – jednoduché multiplatformní sdílení souborů